Preparat Onyx Plus Flexi jest przeznaczony dla aktywnych osób ( w tym sportowców) pragnących w sposób zrównoważony dostarczać swojemu organizmowi składniki niezbędne do prawidłowej pracy. Do najważniejszych w tym zakresie należą pierwiastki śladowe: magnez, wapń oraz fosfor. Mimo, że – jak sama nazwa mówi – ich ilość w organizmie nie jest duża, bardzo często występują braki tych minerałów.

Organizm ludzki nie potrafi samodzielnie wytwarzać tych składników ani ich magazynować, dlatego konieczne jest systematyczne dostarczanie potrzebnych ilości w pożywieniu. Niestety dzisiejsza żywność jest bardzo uboga w niezbędne mikropierwiastki śladowe, a dodatkowo są one intensywnie wypłukiwane z organizmu – w procesach fizjologicznych (z potem, moczem), przy spożyciu dużych ilości kawy i czarnej herbaty oraz z powodu długotrwałego stresu i przy intensywnych treningach.

Onyx Plus Flexi w Skrócie

  • optymalnie dobrane proporcje składników – pokrywają dobowe zapotrzebowanie na podstawowe minerały zarówno dla osób dbających o dobrze zbilansowaną dietę, jak również u cierpiących na niektóre schorzenia powodujące zwiększone zapotrzebowanie na te pierwiastki;
  • starannie dobrane ekstrakty roślinne oraz mikroelementy, m.in. fosfor, wapń i magnez (w proporcjach 1:2:4) oraz ułatwiająca wchłanianie wit. D3;
  • płynna postać umożliwiająca niemal całkowite przyswajanie i metabolizowanie wszystkich cennych substancji, poprawiając skuteczność działania poszczególnych składników bez zbędnego obciążania wątroby i nerek;
  • wspomaganie regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku – zapobieganie skurczom spowodowanym brakiem m.in. magnezu;
  • wzmocnienie układu krwionośnego i ochrona mięśnia sercowego;
  • doskonała kondycja układu kostnego i zapobieganie osteoporozie oraz piękny uśmiech na długie lata;
  • zwiększenie odporności na stres i wspomaganie pracy mózgu;
  • regulacja pracy nerek i zmniejszenie ryzyka tworzenia się kamieni nerkowych;
  • poprawa trawienia dzięki wspomaganiu działania enzymów trawiennych i poprawie metabolizmu komórkowego.

Skład Onyx Plus Flexi

Skład Onyx Plus Flexi: Woda, hydrolizowany kolagen rybny (1200 mg), glukonian i mleczan magnezu (magnez – 200 mg), glukonian i mleczan wapnia (wapń – 100 mg), proszek z owocu Czarnego bzu, kwas hialuronowy (12 mg), żywica z Boswellia serrata (10 mg), korzeń Czarciego pazura (6 mg) kora Białej wierzby (0,45 mg), cholekalcyferol (witamina D3 – 25 µg).

Dawki obok składników oznaczają zawartość w 15 ml produktu

Sposób użycia Onyx Plus Flexi

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia to 15 ml dziennie (tylko dorośli). Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Stosować kilka godzin przed lub po zastosowaniu leków.

Firma Akuna wprowadza na rynek nowy produkt Onyx Plus Flexi, który przeznaczony jest dla wszystkich osób mających problemy z mięśniami, stawami, brakiem energii czy uczuciem blokowania swobodnego przepływu myśli i wykorzystywania potencjału mózgu. Produkt zawiera minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jak magnez, wapń, zhydrolizowany rybi kolagen, witaminę D3 i kwas hialuronowy. Zawiera także ekstrakty ziołowe – żywicę z Boswellia serrata, korzeń Czarciego pazura i kora Białej wierzby.

Dr. Jaromir Bertlik, N.D., Chairman of the Akuna Scientific Advisory Board:

Stosowanie Produktów w Formie Płynnej

Ponieważ witaminy i minerały w płynnej postaci są wchłaniane w 98%, jako że ich absorpcja zachodzi już w jamie ustnej. Dla porównania, wchłanianie składników odżywczych z suplementów diety w postaci stałej, wynosi jedynie 5-18%. Postać stała, w której „ukryte” są cenne składniki odżywcze, wymaga bowiem ówczesnego strawienia i rozłożenia na składniki pierwsze dopiero w dolnej części układu trawiennego.”

żródło:www.pdrhealth.com

Powyższa infografika pokazuje nam dokładnie jak wygląda różnica we wchłanialności składników ze względu na rodzaj formy. Dobrze stosować suplementy w formie płynnej jeśli mamy wybór.