AkuSport to suplement diety, który zawiera białka, a dzięki wyjątkowej kombinacji składników, regularnie stosowany każdego dnia wspiera kondycję i formę osób aktywnych fizycznie. Jeżeli więc prowadzisz aktywne życie warto do swojej diety włączyć preparat który przede wszystkim pomoże w regeneracji po wysiłku, jednocześnie zwiększając wydajność, chroniąc serce, naczynia krwionośne oraz doda sił witalnych.

AkuSport wspiera budowę mięśni równoważąc jednocześnie procesy fizjologicznie organizmu podczas uprawiania sportu. Jest źródłem niezbędnych aminokwasów które biorą udział w syntezie białek mięśniowych i sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji. Preparat jest również przydatny w stanach wyczerpania fizjologicznego oraz pomaga w rekonwalescencji po operacjach czy urazach.

AkuSport owo!

  • to źródło niezbędnych aminokwasów biorących udział w syntezie białek mięśniowych i utrzymaniu zdrowia w dobrej kondycji;
  • w połączeniu z regularnymi treningami i zdrową, zrównoważoną dietą stanowi wsparcie budowy mięśni;
  • zwiększa wydajność, przyspiesza regenerację, chroni serce i naczynia krwionośne podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, zmniejsza prawdopodobieństwo występowania drgawek;
  • doprowadza organizm do równowagi i dodaje sił witalnych;
  • równoważy procesy fizjologiczne organizmu podczas uprawiania sportu;
  • odciąża mięśnie i łagodzi bóle mięśniowe podczas aktywności fizycznej;
  • pomaga w rekonwalescencji w stanach pooperacyjnych i pourazowych;
  • jest przydatny w stanach wyczerpania fizjologicznego.

Składniki w AkuSport

L-glutamina – Stanowi ponad 60% wszystkich aminokwasów budujących mięśnie. W sytuacjach obciążających organizm tj. np. stres, choroba czy wysiłek fizyczny jej poziom drastycznie spada, czyli zapotrzebowanie rośnie. Najbardziej ceniona jest za zdolność do stymulacji syntezy nowych białek mięśniowych, poprawę efektywności podczas ćwiczeń wydolnościowych, wsparcie wzrostu i spowolnienie zaniku mięśni, poprawę przemiany materii.

L-leucyna, L-izoleucyna i L-walina, czyli aminokwasy rozgałęzione – Nie są wytwarzane przez organizm, dlatego muszą być dostarczane z zewnątrz. To podstaw suplementacji dla uprawiających praktycznie każdy rodzaj sportu – siłowego, sylwetkowego, jak i siłowego. Grupa tych aminokwasów odpowiedzialna jest za przyrost tkanki mięśniowej, ochronę mięśni przed rozpadem i wsparcie procesów energetycznych.

D-ryboza – Jest ona cukrem prostym biorącym główny udział w wytwarzaniu adenozynotrifosforanu (ATP). ATP to nośnik energii w organizmie, ponieważ jest on przechowywany i zużywany w każdej komórce naszego ciała. Większy poziom ATP to więcej energii, lepsza odporność i wytrzymałość oraz możliwość szybszego powrotu do formy.

L-cytrulina – owoc Citrullus lanatus var. Lanatus – Aminokwas produkowany przez organizm, w dużej ilości występujący w arbuzach, który doskonale nawadnia, jednocześnie dostarczając niezbędnych elektrolitów i węglowodanów. Dzięki swojemu antykatabolicznemu działaniu chroni tkankę mięśniową i zmniejsza intensywność zakwasów.

Acerola – owoc Malpighia gabra – Poza dużą dawką witaminy C, w aceroli znajdziemy bioflawonoidy, które chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, wapń, żelazo, magnez, potas, fosfor, witaminy B1, B2, B3, witaminę A, ryboflawinę, tiaminę, niacynę, pirydoksynę oraz składniki odżywcze tj. białko, tłuszcze, węglowodany.

Żeń-szeń właściwy – korzeń Panax ginseng – Zawiera ponad 200 substancji aktywnych, jednak wśród sportowców najbardziej doceniane są ginsenozydy, które zwiększają zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu, czyli efektywniejszego dostarczania tlenu do narządów. Dzięki czemu wzrasta ilość energii i zdolność organizmu do wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego

Skład ilościowo: woda oczyszczona, L-leucyna 150 mg, L-glutamina 100 mg, D-ryboza 100 mg, L-cytrulina 100 mg, Acerola 100 mg, L-walina 90 mg, L-izoleucyna 70 mg, żeń-szeń właściwy 10 mg. *zawartość w 15 ml produktu

Przeciwwskazania Stosowania AkuSport

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci. Kobiety w ciąży i karmiące, a także osoby cierpiące na choroby przewlekłe spożycie produktu powinny skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie Produktów w Formie Płynnej

Ponieważ witaminy i minerały w płynnej postaci są wchłaniane w 98%, jako że ich absorpcja zachodzi już w jamie ustnej. Dla porównania, wchłanianie składników odżywczych z suplementów diety w postaci stałej, wynosi jedynie 5-18%. Postać stała, w której „ukryte” są cenne składniki odżywcze, wymaga bowiem ówczesnego strawienia i rozłożenia na składniki pierwsze dopiero w dolnej części układu trawiennego.”

żródło:www.pdrhealth.com

Powyższa infografika pokazuje nam dokładnie jak wygląda różnica we wchłanialności składników ze względu na rodzaj formy. Dobrze stosować suplementy w formie płynnej jeśli mamy wybór.